261 222 111 9 - 17 hod.
Marimex.cz - bazény, trampolíny, infrasauny
Porovnat
0

Oblíbené produkty

0
  • Nemáte žádný oblíbený produkt

Košík 0 0
Ušetřete! Nakupte ještě za 1 990 Kč a máte dopravu ZDARMA.
Menu
Největší showroom fitness
a welness v ČR
Zkušení a proškolení prodejci
i servis
99 % sortimentu máme skladem

Tabletový tester na pH a chlorovou koncentraci

Tabletový tester na pH a chlorovou koncentraci

Kompletní set testeru pro zjištění pH a chlorové koncentrace.

Datum: 4.3.2014 20:51 Odpovědi: 24

Seznam otázek a odpovědí k produktu

Autor:J. Datum:17.6.2022 18:41

Tester nefunguje

Dobrý den, připojuji se k několika dotazům zde. Dnes jsem si zakoupil tento tester, měřil jsem volný chlor, následně celkový chlor a pak ještě PH. Po každé se voda zabarvila do tmavě fialové co absolutně neodpovídá. Mám ještě od vás digitální tester, tento tester jsem si dokoupil jenom proto, že jsem potřeboval změřit (resp. vypočítat) vázaný chlór. Kde je chyba? Postupoval jsem přesně podle návodu a tablety jsem použil stoprocentně správné. Děkuji.

Autor:Shop Marimex.cz Datum:20.6.2022 09:49

Re: Tester nefunguje

Dobrý den, pokud tester vykazuje nestandardní hodnoty a používáte správné tablety, doporučujeme tester reklamovat.

Autor:Dusan Datum:14.6.2022 09:55

Fialová barva PH

Dobrý den, mám stejný problém jako pan Říha přede mnou: "....cca 5 dní po napuštění nového bazénu Florida 3,05x 0,91 (cca 5 m3) jsem kontroloval PH vody tabletkovým testerem dle návodu a výsledná světle fialová se ,,nevešla,, do stupnice Ph......" Také jsem použil váš přípravek PH- atd.....Barva v testeru je tmavě fialová a používám správné tablety. Kde je problém? děkuji

Autor:Shop Marimex.cz Datum:16.6.2022 16:09

Re: Fialová barva PH

Dobrý den, podobné problémy naši klienti popisovali v případě, že použili na testování jiné tabletky, než na pH. Pokud používáte správné tabletky, doporučujeme zkontrolovat měření jiným testerem.. Bohužel si nedokážeme vysvětlit, proč by takto tester reagoval.

Autor:Jana Datum:1.7.2021 06:40

Test koncentrace chloru

Dobrý den, prováděla jsem měření volného chloru vaším tabletovým testerem, i vázaného, a vzorek se v obou případech nijak nezabarvil, neporadite, co znamá? Z vody je slabě chlor cítit. Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:1.7.2021 11:05

Re: Test koncentrace chloru

Dobrý den, zopakujte měření s jiným testerem, abyste vyloučili chybu testeru. Pokud i druhý tester nic nenaměří, doporučujeme přidat dávku přípravku Chlor šok, který slouží k šokovému ošetření vody.

Autor:Arlevi Datum:30.6.2020 13:21

Mléčná voda

Dobrý den, na zelenou vodu mi výborně pomohl super chlor šok. Poté jsem za den filtrování přidal vlockovac, ale voda zůstala bílá. Po týdnu se situace nezměnila, pH furt 6,8, používáme 5v1, ale voda se nezměnila, tak mi doporučili vodu zaspinit, protože to vypadalo na prevlockovani, ale ani to nepomohlo. Nevíte, co to může být? Vodu ze studny nebereme a vždycky je v pořádku. Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:30.6.2020 16:23

Re: Mléčná voda

Dobrý den, jako poslední možnost doporučujeme vyzkoušet aplikovat gelovou tabletu. Ta by měla ještě více vyvločkovat nečistoty.. Pokud ani toto nepomůže, potom je lepší vodu vypustit a napustit znovu.

Autor:Jiří Říha Datum:20.6.2020 18:52

Tabletkový tester Marimex

Dobrý den, cca 5 dní po napuštění nového bazénu Florida 3,05x 0,91 (cca 5 m3) jsem kontroloval PH vody tabletkovým testerem dle návodu a výsledná světle fialová se ,,nevešla,, do stupnice Ph. V domnění, že se pohybuji vysoko nad horním koncem stupnice, jsem aplikoval 300 ml Ph - v deseti litrech vody, druhý den zhruba ta samá fialová, tak jsem dávku opakoval. Dnes jsem provedl třetí test a vzorek je ještě fialovější než včera, tak už tam radši nic neleju. Podotýkám, že od napuštění bazénu (týden) je ve vodě plovák s tabletou 3v1 a dost nadprůměrně prší , tři hodiny denně filtruji pískovkou a bazén je trvale zakrytý. Může mít něco z toho vliv na popsaný problém, nebo je chyba někde jinde?
Děkuji Říha.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:22.6.2020 10:33

Re: Tabletkový tester Marimex

Dobrý den, podobné problémy naši klienti popisovali v případě, že použili na testování jiné tabletky, než na pH. Pokud používáte správné tabletky, doporučujeme zkontrolovat měření jiným testerem.. Bohužel si nedokážeme vysvětlit, proč by takto tester reagoval.

Autor:Jana J. Datum:25.7.2018 09:31

Ph

Dobrý den.
1. Na dne bazenu se zacala vyskytovat rasa. Pouzila jsem chlor shock a voda se zmenila na mlecnou. Pridala jsem tedy Studnu a filtruji. Je to ok?
2. Tabletovy tester od vasi firmy mi ukazuje ph svetlounce fialove. Pri minulem mereni o neco tmavsi fialova. Oboji mimo vasi barevnou škálu. Co to znamena?

Dekuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:25.7.2018 16:11

Re: Ph

Dobrý den, bohužel zpětně nelze zjistit, z čeho je mléčná voda - může to být např. zákalem ve vodě, reakcí chloru s minerály, nebo to také může být znečištěním z koupání. Pokud nepomůže přípravek Studna, tak doporučujeme vločkovat. Pokud ani to ne, tak je nejlepší vodu vypustit a napustit novou. Upravit pH a aplikovat přípravek Studna. Poté teprve aplikovat chlorovou chemii.
Co se týče testeru - zbarvení je skutečně zvláštní. Používali jste už přípravky na úpravu pH? Může to být také způsobeno tím, že je voda "předávkovaná". Nebo to naopak může signalizovat, že pH vody je větší než 8,2 a bude nutné bazénovou vodu upravit pomocí přípravku Aquamar pH minus. Jelikož nevíme přesnou historii úpravy vody, nedokážeme přesně problém posoudit.
Autor:Karel Datum:7.5.2018 18:26

Měření v bazénu se slanou vodou

Dobrý den, mohu tabletkový měřič PH a CL používat i v bazénu se slanou vodou? Bude dávat správné výsledky? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.5.2018 10:29

Re: Měření v bazénu se slanou vodou

Dobrý den, ano i v bazénu se slanou vodou můžete tento tester používat. Měří jak pH, tak i množství chloru ve vodě.
Autor:Martin Břečka Datum:7.7.2017 16:02

je to potřeba ?

Je potřeba měřit tímto způsobem ? nestačí radši koupit toto: https://www.marimex.cz/tester-elektronicky-na-ph-cl/ ?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:7.7.2017 16:34

Re: je to potřeba ?

Dobrý den, dáváme na výběr alternativu - můžete používat jak elektronický, tak tabletový tester. Je na každém zákazníkovi, jak se rozhodne.. 
Autor:Jan Datum:27.5.2017 18:37

Zbarvení PH

Dobrý den
Po vložení tablety na měření PH se mi vzorek vody obarví na tmavě modro až světle fialovou barvu, nevíte co by to mohlo signalizovat? Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:29.5.2017 11:40

Re: Zbarvení PH

Dobrý den, může to signalizovat, že pH vody je větší než 8,2 a bude nutné bazénovou vodu upravit pomocí přípravku Aquamar pH minus.
 
Autor:Petra Hanelová Datum:15.6.2016 19:45

tester - trvanlivost

Dobrý den,máme koupený tester od loňska, ale ty tablety na měření ph se drolí. Zajímalo by mě, jakou to má trvanlivost. Podle měření měla být voda v pořádku a už po 10 dnech je úplně zelená. Používáme chlorové tablety a pískovou filtraci. Díky! Petra Hanelová
Autor:Jiří Laburda Datum:15.6.2016 21:05

Re: tester - trvanlivost

Dobrý den, pokud nejsou tablety vyjmuty z uzavřeného obalu, mají trvanlivost několik let.
Autor:Lukáš Pažitný Datum:8.6.2016 10:41

Prosím o zaslání návodu

Dobrý den,prosím o zaslání návodu na tabletový test ph a chlóru.Mám testr ale nečitelný návod a nevím pak ty hodnoty správné.Děkuji Pažitný L.
Autor:Jiří Laburda Datum:8.6.2016 11:39

Re: Prosím o zaslání návodu

Dobrý den, návod jsme doplnili k produktu a již nyní si ho můžete stáhnout do počítače. Je ve formátu PDF
Autor:Aleš Bořil Datum:19.4.2015 14:46

voda v bazénu

Dobrý den mám Orlando 3,66x0,91 s novou vložkou a napuštěný vodou ze studny,jak mám udržovat čistou a dobrou vodu v bazénu aby nedošlo k poškození vložky co mám používat a jak??Díky
Autor:Jiří Laburda Datum:20.4.2015 21:15

Re: voda v bazénu

Dobrý den, tento dotaz je u nás velmi častý a proto jsme pro vás připravili návod k používání bazénové chemie AquaMar. Můžete si ho stáhnout zde (formát PDF)
Největší showroom bazénů a trampolín v ČR
Zkušení a proškolení prodejci i servis
99% sortimentu máme skladem
Pohodlné a rychlé doručení